Podpořené projekty

17. Iveta Merglová

Poskytnutá částka: 4 000 Kč
Období podpory: 2021

Iveta Merglová byla v roce 2020 na zámku na rezidenčním pobytu. Vytvořila pro Luhačovice velkou řadu ilustrací a kreslených anekdot, navázala spolupráci s místními. Zpracovala návrh na skládačku věnovanou světoznámému architektu Bohuslavu Fuchsovi, který bohužel nemá zatím v Luhačovicích ani svoji publikaci.

16. František Tvarůžek

Poskytnutá částka: 4 000 Kč
Období podpory: 2021

Nadační fond Pramen Luhačovice se rozhodl zpětně ocenit Františka Tvarůžka za nezištnou péči o pomník obětí 1. světové války v obcích u Luhačovic. Postaral se v minulém roce o krásnou a důkladnou opravu, obnovu a údržbu památníku obětí první světové války z Řetechova, který stojí na okraji obce. Mimochodem, tento pomníček vzešel z brněnské dílny kameníka Adolfa Loose, otce světoznámého funkcionalistického architekta. Tato skutečnost není zatím nikde v literatuře o Luhačovicích reflektována.

15. Alžběta Procházková

Poskytnutá částka: 3 000 Kč
Období podpory: 9. do 15. srpna 2020

Za podpory formou stipendia od Nadačního fondu Pramen Luhačovice se talentovaná flétnistka z Luhačovic Alžběta Procházková zúčastnila kurzu LETNÍ BYSTŘICKÁ FLÉTNA 2020. Kurzy se konaly v Základní umělecké škole v Bystřici pod Hostýnem pro flétnisty různého věku.

14. Výstava Svatba na luhačovickém Zálesí

Poskytnutá částka: 20 000 Kč
Období podpory: 11. 7. – podzim 2020

S podporou Nadačního fondu Pramen Luhačovice byla před radnicí v Luhačovicích realizována výstava Svatba na luhačovickém Zálesí. Výstava byla zahájena 11. 7. 2020 s doprovodem folklorního souboru Malé Zálesí a potrvá do podzimu 2020. Výstavu uvedla Blanka Petráková z našeho nadačního fondu.

10.-13. Literární pobyty v Luhačovicích

Poskytnutá částka: cca 64 000 Kč
Období podpory: podzim 2020

Pandemie coronaviru zčistajasna vymazala kalendáře mnoha lidí působících v oblasti umění a znemožnila jim jejich práci. Umělecké rezidence, které poskytnou prostor k soustředěné a kreativní práci, dostávají ještě větší význam než dřív. Fond své první „Literární pobyty v Luhačovicích” pro spisovatele a spisovatelky uspořádá na podzim díky laskavé podpoře majitelů zámku, rodiny Thienen. Na svou literární tvorbu se přijedou do Luhačovic soustředit spisovatelka Tereza Semotamová a spisovatel Petr Borkovec. Tito literární matadoři byli fondem vyzváni, aby zasedli v odborné komisi po boku spisovatele a nakladatele Martina Reinera a nakladatele Pavla Jungmanna. Na základě otevřené výzvy (s uzávěrkou stanovenou na konec května 2020), do které se přihlásilo 43 zájemců, se podařilo vybrat dvě nadějné autorky. Vybrány byly beletristka Klára Vlasáková a ilustrátorka Iveta Merglová. Gratulujeme!

Rozklikněte ZDE pro podrobné informace k podmínkám účasti v programu.

9. Svátek sborového zpěvu Luhačovice 2020 – JANÁČEK Luhačovice, z.s.

Poskytnutá částka: 10 000 Kč
Období podpory: rok 2020

Příspěvek je určen na realizaci 8. ročníku festivalu „Svátek sborového zpěvu Luhačovice 2020“, který se bude konat ku příležitosti 60. výročí založení pěveckého sboru v Luhačovicích s účastí významných hostů a sborů ze zahraničí.

8. Lucie Mudráková

Poskytnutá částka: 10 000 Kč
Období podpory: rok 2020

Stipendium je určeno na dokončení cyklu ilustrací luhačovických vil.

7. Dar pro Městskou knihovnu v Luhačovicích

Poskytnutá částka: 4 000 Kč
Období podpory: rok 2020

Dar je určen na pořízení vybavení za účelem zlepšení zázemí pro dětské čtenáře.

6. Výstava Vzduchoplavba žije!

Poskytnutá částka: 2 000 Kč
Období podpory: květen 2020

Nadační fond Pramen Luhačovice podpořil realizaci exteriérové výstavy s názvem Vzduchoplavba žije! aneb Rok vzduchoplavby. Výstava se bude konat v letní sezoně na ulici Dr. Veselého v rámci oslav roku 2020, vyhlášeného Rokem vzduchoplavby. Výstavu relizuje Luhačovický okrašlovací spolek Calma s podporou města Luhačovice.

5. Plaketa na paměť luhačovickým obětem holokaustu

Poskytnutá částka: 3 000 Kč
Období podpory: květen 2020

Nadační fond Pramen Luhačovice podpořil realizaci plakety na paměť luhačovickým obětem holokaustu, která bude od 11. června 2020 umístěna v Městské knihovně v Luhačovicích.

4. Časopisy pro luhačovické seniory

Poskytnutá částka: 18 733 Kč
Období podpory: duben + květen

Nadační fond Pramen Luhačovice po dobu karantény zajišťuje doručování časopisů dle vlastního výběru spoluobčanům ve věku nad 65 let. Zájemci ze strany seniorů se mohli hlásit na základě telefonické poptávky (tel. 776 808 090) a Nadační fond ve spolupráci s trafikou na Masarykově ulici č. 202 zajistil nákup a distribuci časopisů přímo domů po dobu karantény.

3. Stavění máje v dědině

Poskytnutá částka: 8 000 Kč
Období podpory: 30. duben 2020

Akce koncipovaná jako sousedská slavnost měla proběhnout 1. května 2020. Kvůli coronaviru byla přesunuta na podzim, kdy ve své zmenšené verzi potěšila alespoň klienty Domova. Kéž se pokračováním projektu v roce 2021 pořadatelům podaří naplnit původní záměr, a to budovat dobré sousedské vztahy a otevřít Domov seniorů širší obyvatelům přilehlé čtvrti.

2. Dar pro Domov pro seniory Luhačovice

Poskytnutá částka: 4 000 Kč
Období podpory: rok 2020

Dar je určen na předplatné časopisů.

1. Dar pro Chráněné bydlení Luhačovice

Poskytnutá částka: 4 000 Kč
Období podpory: rok 2020

Dar je určen na výtvarný materiál a potřeby pro aktivizační dílny.