Podpořené projekty

11. Výstava Svatba na luhačovickém Zálesí

Poskytnutá částka: 20 000 Kč
Období podpory: 11. 7. – podzim 2020

S podporou Nadačního fondu Pramen Luhačovice byla před radnicí v Luhačovicích realizována výstava Svatba na luhačovickém Zálesí. Výstava byla zahájena 11. 7. 2020 s doprovodem folklorního souboru Malé Zálesí a potrvá do podzimu 2020. Výstavu uvedla Blanka Petráková z našeho nadačního fondu.

10. Literární pobyty v Luhačovicích

Poskytnutá částka: cca 64 000 Kč
Období podpory: podzim 2020

Pandemie coronaviru zčistajasna vymazala kalendáře mnoha lidí působících v oblasti umění a znemožnila jim jejich práci. Umělecké rezidence, které poskytnou prostor k soustředěné a kreativní práci, dostávají ještě větší význam než dřív. Fond své první „Literární pobyty v Luhačovicích” pro spisovatele a spisovatelky uspořádá na podzim díky laskavé podpoře majitelů zámku, rodiny Thienen. Na svou literární tvorbu se přijedou do Luhačovic soustředit spisovatelka Tereza Semotamová a spisovatel Petr Borkovec. Tito literární matadoři byli fondem vyzváni, aby zasedli v odborné komisi po boku spisovatele a nakladatele Martina Reinera a nakladatele Pavla Jungmanna. Na základě otevřené výzvy (s uzávěrkou stanovenou na konec května 2020), do které se přihlásilo 43 zájemců, se podařilo vybrat dvě nadějné autorky. Vybrány byly beletristka Klára Vlasáková a ilustrátorka Iveta Merglová. Gratulujeme!

Rozklikněte ZDE pro podrobné informace k podmínkám účasti v programu.

9. Svátek sborového zpěvu Luhačovice 2020 – JANÁČEK Luhačovice, z.s.

Poskytnutá částka: 10 000 Kč
Období podpory: rok 2020

Příspěvek je určen na realizaci 8. ročníku festivalu „Svátek sborového zpěvu Luhačovice 2020“, který se bude konat ku příležitosti 60. výročí založení pěveckého sboru v Luhačovicích s účastí významných hostů a sborů ze zahraničí.

8. Lucie Mudráková

Poskytnutá částka: 10 000 Kč
Období podpory: rok 2020

Stipendium je určeno na dokončení cyklu ilustrací luhačovických vil.

7. Dar pro Městskou knihovnu v Luhačovicích

Poskytnutá částka: 4 000 Kč
Období podpory: rok 2020

Dar je určen na pořízení vybavení za účelem zlepšení zázemí pro dětské čtenáře.

6. Výstava Vzduchoplavba žije!

Poskytnutá částka: 2 000 Kč
Období podpory: květen 2020

Nadační fond Pramen Luhačovice podpořil realizaci exteriérové výstavy s názvem Vzduchoplavba žije! aneb Rok vzduchoplavby. Výstava se bude konat v letní sezoně na ulici Dr. Veselého v rámci oslav roku 2020, vyhlášeného Rokem vzduchoplavby. Výstavu relizuje Luhačovický okrašlovací spolek Calma s podporou města Luhačovice.

5. Plaketa na paměť luhačovickým obětem holokaustu

Poskytnutá částka: 3 000 Kč
Období podpory: květen 2020

Nadační fond Pramen Luhačovice podpořil realizaci plakety na paměť luhačovickým obětem holokaustu, která bude od 11. června 2020 umístěna v Městské knihovně v Luhačovicích.

4. Časopisy pro luhačovické seniory

Poskytnutá částka: 18 733 Kč
Období podpory: duben + květen

Nadační fond Pramen Luhačovice po dobu karantény zajišťuje doručování časopisů dle vlastního výběru spoluobčanům ve věku nad 65 let. Zájemci ze strany seniorů se mohli hlásit na základě telefonické poptávky (tel. 776 808 090) a Nadační fond ve spolupráci s trafikou na Masarykově ulici č. 202 zajistil nákup a distribuci časopisů přímo domů po dobu karantény.

3. Stavění máje v dědině

Poskytnutá částka: 15 000 Kč
Období podpory: květen/červen?

Akce koncipovaná jako stavění máje měla proběhnout 1. května, je sice přesunuta (datum zatím není určeno), ale proběhne! A to formou kácení máje: „i kdybychom na něj pak měli pověsit vánoční světýlka“. Jak říká hlavní pořadatelka projektu, Adéla Vitteková.

2. Dar pro Domov pro seniory Luhačovice

Poskytnutá částka: 4 000 Kč
Období podpory: rok 2020

Dar je určen na předplatné časopisů.

1. Dar pro Chráněné bydlení Luhačovice

Poskytnutá částka: 4 000 Kč
Období podpory: rok 2020

Dar je určen na výtvarný materiál a potřeby pro aktivizační dílny.