V pátek 29. 4. 2022 od 15hodin se uskuteční obnovené stavění máje na prostranství před Domovem pro seniory Luhačovice. Akce, která byla plánována už v roce 2020, a kterou bohužel zastavila opatření proti šíření covid-19, se bude konat ve své původní zamýšlené podobě – tedy i s doprovodným programem.

Smyslem události je nejen obnovit tradici stavění máje na místě, na kterém se dříve stavěl, ale také uspořádat sousedskou slavnost, kdy se potkají obyvatelé takzvané „dědiny“ a okolí, společně posedí u dobrého pití, zazpívají si, děti si pohrají… A věříme, že se z toho stane každoroční oblíbená tradice.

Stavění máje pořádá Domov pro seniory Luhačovice společně se Sborem dobrovolných hasičů Luhačovice s podporou Nadačního fondu Pramen Luhačovice.

V rámci slavnosti se můžete těšit na moderátora – lidového baviče, zpěváka a multiinstrumentalistu Radka Dulu, vystoupení folklórního souboru, posezení u harmoniky, bohaté občerstvení a dětský koutek, kde budou děti mít možnost tvořit zajímavé výrobky.

Občerstvení zajistí Pivní bar u Suchánků, kde také bude akce po 19. hodině pokračovat.

Všechny srdečně zveme!

 

PROGRAM

15:00 otevření areálu a posezení

16:00 zdobení Máje

16:30 stavění Máje

16:30 – 17:00 vystoupení folklorního souboru

17:30 – 19:00 posezení u harmoniky

19:00 – 22:00 pokračování v Pivním baru U Suchánků

 

Facebooková událost