V sobotu 2. května 2020 od 14 do 18 hodin proběhne na prostranství před Domovem pro seniory Luhačovice stavění máje. V místech, kde se sbíhají čtyři ulice (Hrazanská, V Drahách, Ludkovická a Družstevní), se tak odehraje první novodobá sousedská slavnost v Luhačovicích. Cílem události je mimo jiné otevřít Domov seniorů veřejnosti a propojit ho s okolím a s dalšími organizacemi ve městě. “Park před Domovem seniorů přímo vybízí ke komunitním akcím, proto nás napadlo obnovit v takzvané “dědině” tradici stavění máje” říká Adéla Vitteková, hlavní iniciátorka za pořadatele akce – DS Luhačovice. V minulosti se májka v těchto místech stavěla i kácela a řada obyvatel Luhačovic na to dodnes vzpomíná. “Každý rok si na zahradě symbolicky májový věnec věšíme.”, doplňuje Vitteková.

Součástí této oslavy jara bude vystoupení folklórního souboru Malé Zálesí, který představí pásmo věnované tradici stavění máje. Sbor dobrovolných hasičů Luhačovice si vezme na starost postavení májky, k příjemnému posezení zahraje harmonika. Nebude chybět něco k jídlu a ani točené pivo a limonáda: občerstvení zajistí sousední Pivní bar U Suchánků. Na akci bude probíhat benefiční prodej výrobků klientů DS Luhačovice a Chráněného bydlení Luhačovice. Akce se koná za finančního přispění Nadačního fondu Pramen Luhačovice, na jehož konto poputuje i výtěžek z prodeje.

Máte i Vy nápad, jak oživit Luhačovice? Nebo víte o inspirativní činnosti jiných? Pokud ano, napište nám e-mailem na info@pramenluhacovice.cz. Více se o nás dozvíte na https://www.pramenluhacovice.cz

Článek byl publikován v dubnovém čísle Luhačovických novin roku 2020.